ACHEMS 2019
Search
POSTER SESSION I
Posters
Monday, April 15, 2019
8:00 AM - 10:00 AM     Estero Ballroom
100

Marcy J Kittredge, Andrew Hawk, Owen Meng, Matt Lamparter, Thomas Thul, Gregory M Pask
101

Jiaming Lu, Nicole Testa, Rebecca Jordan, Qing Yang, Prasanna Karunanayaka
102

Emily J. Mayhew, Charles J. Arayata, Jonathan Magill, Lindsey L. Snyder, Chung Wen Yu, Joel D. Mainland
103

Aharon Ravia, Kobi Snitz, Danielle Honigstein, Maya Finkel, Ofer Perl, Christophe Laudamiel, David Harel, Noam Sobel
104

Hua Yan, Shadi Jafari, Danny Reinberg, Claude Desplan
105

106

107

108

109

M. William Rochlin, Albert J. George, Alexandria M. Calmes, Marissa K.L. Pilon, Kajol H. Doshi, Jason S. Hwang, Randall W. Treffy
110

111

Terry Acree, Chloé Albietz, Dmitry Rinberg
112

E. Leslie Cameron, Richard L. Doty
113

Michelle Heatherly, Robert Pellegrino, Curtis Luckett
114

115

Anna Schwabe, Mitchell McGlaughlin, Avery N. Gilbert
116

117

Carlos L. Green, Sara C.M. Leijon, Amanda F. Neves, Stephen D. Roper
118

Howard J. Hoffman, Linda M. Bartoshuk, Katalin G. Losonczy, Shristi Rawal, John E. Hayes, Chuan-Ming Li, Valerie B. Duffy
119

Salomé Mascarell, Adeline Braud, Wisam Dieb, Nathan Moreau, Yves Boucher
120

Nan Su, Crystal Dewan, Cindy Liu, Renee Poon, Mark Darling, Miriam Grushka
121

122

Jessica M. Gaby, Allison N. Baker, John E. Hayes
123

Theresa Herrmann, Carina Köppel, Jennifer Linn, Ilona Croy, Thomas Hummel
124

Paulina Morquecho Campos, Joleen Boland, Marieke Alblas, Floris Bikker, Kamran Nazmi, Marja L Laine, Sanne Boesveldt
125

126

Noam A. Cohen, Ivy W. Maina, Lauren R. Colquitt, Cailu Lin, Cowart J. Beverly, Danielle R. Reed
127

Cristina Jaén, Christina Hickey, Natalie Slickers, Benjamin Smith, Pamela Dalton
128

129

130

Carolyn K. Novaleski, Joel D. Mainland, Karen Wheeler Hegland, Paul M. Wise, Pamela H. Dalton
131

Vijay R. Ramakrishnan, Jennifer M. Kofonow, Thad Vickery, Eric D. Larson, Catherine B. Anderson, Daniel N. Frank
132

Melissa Singletary, Henri Alexandre Giblot Ducray, Ludmila Globa, Oleg Pustovvy, Edward E. Morrison, Vitaly Vodyanoy, Iryna Sorokulova
133

Jing Zheng, Alan M. Robinson, Satoe Takahashi, Robert C. Kern
134

135

136

Destinee/N. Gatlin, Henal/N. Sutaria, Nimmi/D. Patel, Abigail Perkins, Brandon/M. Chelette, Ashley/M. Loeven, Debra/A. Fadool
137

Jun Hai, Fuminori Kawabata, Yuko Kawabata, Shotaro Nishimura, Shoji Tabata
138

139

Flynn P. O'Connell, Michael S. Weiss, Andras Hajnal, Krzysztof Czaja, Patricia M. Di Lorenzo
140

141

Raul Alfaro, Tasha Doty, Anagha Narayanan, Tamara Hershey, M.Yanina Pepino
142

Benoît Jobin, Cecilia Tremblay, Fanny Lecuyer Giguère, Johannes Frasnelli
143

Fanny Lecuyer Giguere, Andreas Frasnelli, Elaine de Guise, Johannes Frasnelli
145

146

Brooke D Baxter, Eric Larson, Vijay Ramakrishnan, Kenneth Jones, Paul Feinstein, Joel D Mainland, Diego Restrepo
147

Cinzia Cecchetto, Florian Ph.S Fischmeister, Sarah Gorkiewicz, Deepika Bagga, Valentina Parma, Veronika Schoepf
148

Paige westra, Jake Radke, Jenne M. Westberry, Kurt R. Illig
149

150

151

152

Joan Serrano, Rebecca Hoyd, Daniel Spakowicz, George A. Kyriazis